企業としてのスラットナー
Podjetje Slatnar


ビンディングのスラットナー
Vezi Slatnar

Slatnar は スロベニア・ゴレンスカ地方ツェルクニェにある企業である。スラットナーは当初はスラットナー・カーボンというブランドで知られるスキージャンプ用のビンディングのメーカーであったが、2016年に、エランがスキージャンプ用のスキー板の製造から撤退した際に製造部門がスラットナーに移管された。
Družba deluje kot samostojno podjetje Petra Slatnarja po katerem se imenuje. Ime Slatnar je bilo najprej znano kot nišni proizvajalec smučarskih vezi, ki se uporabljajo v smučarskih skokih, pod blagovno znamko Slatnar Carbon. Leta 2016 je prevzelo še proizvodnjo smučarsko skakalnih smuči od podjetja Elan, potem ko jo je ta opustil.

Peter Slatnar S.p.は、ツェルクニェに本社がある。[1]
Podjetje je registrirano z imenom Peter Slatnar S.p., Kovinostrugarstvo v Cerkljah.[1]

同社のルーツはペテル・スラットナーの父親によって創業された金属加工製造工場である。 ペテル・スラットナーは若いころはスキージャンプの選手であったが、現役引退後は金属加工業に専念した。
S podjetjem je začel oče Petra Slatnarja, prav tako z imenom Peter, ki je doma postavil kovinarsko predelovalno delavnico. Peter Slatnar mlajši je bil v mladosti smučarski skakalec in se je po končani športni karieri posvetil izdelkom iz te branže.

スキージャンプの踵の部分を固定するビンディングで、安全かつ革新的な生産を可能にした。 ブランド スラットナー・カーボン は2006年のコーチ のヤニ・グリッチらによって作られた。 2012年時点では半数以上の選手に使用されていた。 [2]
V smučarske skoke je prodrl z inovativno izdelavo petnega dela vezi, ki omogočajo večjo varnost. Vez je pod blagovno znamko Slatnar Carbon izdelal leta 2006 na pobudo sokrajana in trenerja Janija Grilca. Slatnarjeva vez se je med skakalci dobro prijela in jo je do leta 2012 uporabljala že preko polovica tekmovalcev.

2016年シーズンでは3つの異なるビンディングのモデル、すなわち、プロ向けのエアービンディング、少し安い エヴォ・ビンディング (これらは4つのバリエーションがある)、3つ目は、ジュニアビンディング モデルである。[3]
V letu 2016 ima v programu vezi (angleško: bindings) tri različne modele, in sicer profesionalni Air bindings in nekoliko cenejši Evo bindings modela, ki prideta v štirih različicah vsak. Potem je tu še tretji, Junior bindings model, ki je namenjen najmlajšim in ga ponujajo v šestih različicah.[3]

その後は炭素繊維製のスキージャンプ用スキーブーツの製造を始めた。現在は3種類製造されている。[4]
Po prodoru z vezmi se je posvetil še programu čevljev za skakalce izdelane iz karbona. Izdelujejo tri vrste smučarsko skakalnih čevljev, za člane, za najmlajše ter univerzalne.[4]

ペテル・プレヴツ とsmučmi Slatnar
Peter Prevc s smučmi Slatnar

老舗のスキージャンプ用スキー板の製造メーカーであったエランは2016年にスキージャンプ用スキー板の製造から撤退した。非常にニッチかつ特殊で、市場規模も小さいことが要因であった。[5] この事態に、ペテル・スラットナーは、スラットナーのブランドとしてこの事業を継承することでエランと合意した。[6] エランの製造設備と人材を継承し、わずか1ヶ月後に新しいスキーを発表した。[7] ではピーター Slatnarjuコ、スロヴェニアは、生産skakalnih smučkます。 を作るまでの時は引き続き開催されElanovi立地に加え、Slatnarjaは保持のためのプログラム担当の スキー協会のスロヴェニアるものを理解する対象がサポート会社 の従業員貯蓄銀行の構築 と部分的に協賛します。[8]
Dolgoletni proizvajalec skakalnih smuči Elan je leta 2016 izstopil iz te branže, ki velja za zelo nišno, dokaj posebno ter predvsem za majhno po prometu.[5] Tedaj je v zadevo vskočil Peter Slatnar in se dogovoril za prevzem nadaljnjega poslovanja pod svojo blagovno znamko Slatnar.[6] Za začetek so opremo in stroje najeli od Elana, prav tako so v proizvodnji ostali ljudje, ki imajo dolgoletne izkušnje z delom na tem področju. Tako je prišlo zelo hitro po Elanovi odpovedi do nove rešitve in zgolj dober mesec dni kasneje so pri Slatnarju predstavili svoje nove smučke.[7] Tako gre Petru Slatnarju zahvala, da je v Sloveniji ostala proizvodnja skakalnih smučk. Izdelava bo zaenkrat še naprej potekala na Elanovi lokaciji, poleg Slatnarja pa sta za obdržanje programa zaslužna tudi Smučarska zveza Slovenije, ki je pomagala pri dogovoru, zadevo pa je podprlo tudi podjetje Delavska hranilnica z delnim sponzoriranjem.[8]

にSlatnarju製造のモデルのskakalnihスキーの" ワールドカップキSlatnar炭素化されるので、三つのバージョンは、[9] やそれにともないという 中キSlatnar炭素[10]します。 彼の着地での使用により多くのトップの競合他社は、その他の受賞者の最終 elan 季節 2015-16年 ワールドカップでは、 ペテル・プレヴツ 、 高梨沙羅ます。
Pri Slatnarju izdelujejo dva modela skakalnih smuči, tekmovalne imenovane World Cup Skis Slatnar Carbon, ki prihajajo v treh različicah[9] in tiste za najmlajše imenovane Junior Skis Slatnar Carbon[10]. Njegove smučke že v štartu uporabljajo številni vrhunski tekmovalci, poleg ostalih oba zmagovalca zadnje elanove sezone 2015-16 svetovnega pokala, Peter Prevc in Sara Takanaši.

Slatnar 種類 <!--S.p.--> 本社所在地 {{仮リンク|ツェルクニェ|sv|Cerklje}} 業種 スポーツ用品 事業内容 ビンディング、スキージャンプ用スキー板・ブーツの製造・販売 代表者 {{仮リンク|ペテル・スラットナー|sv|Peter Slatnar}} 外部リンク http://www.slatnar.com/ テンプレートを表示
Slatnar Tip S.p. Panoga Športna Sedež Cerklje Ključni ljudje Peter Slatnar Produkti Smučarske vezi, Skakalne smuči in čevlji Spletna stran http://www.slatnar.com/

Pridobljeno dne 26. november 2016. ↑ “Inovator Peter pomaga skakati”. slovenskenovice.si (16. marec 2012).
Pridobljeno dne 26. november 2016. ↑ "Inovator Peter pomaga skakati". slovenskenovice.si. 16. marec 2012.

26. november 2016閲覧。 ↑ “Ski Jumping Bindings Slatnar Carbon” (en). carbon.slatnar.com/bindings (2016年).
Pridobljeno dne 26. november 2016. ↑ "Ski Jumping Bindings Slatnar Carbon". carbon.slatnar.com/bindings (angleščina). 2016.

26. november 2016閲覧。 ↑ “Slatnar Carbon Shoes” (en). carbon.slatnar.com/shoes (2016年).
Pridobljeno dne 26. november 2016. ↑ "Slatnar Carbon Shoes". carbon.slatnar.com/shoes (angleščina).

26. november 2016閲覧。 ↑ “Podjetje, ki se je odreklo šampionu Petru Prevcu”. siol.net (22. april 2016).
2016. Pridobljeno dne 26. november 2016. ↑ "Podjetje, ki se je odreklo šampionu Petru Prevcu". siol.net. 22. april 2016.

26. november 2016閲覧。 ↑ “Slatnar in Elan pred podpisom pogodbe”. delo.si (13. maj 2016).
Pridobljeno dne 26. november 2016. ↑ "Slatnar in Elan pred podpisom pogodbe". delo.si.

26. november 2016閲覧。 ↑ “Slatnar predstavil nove skakalne smuči”. delo.si (26. maj 2016).
13. maj 2016. Pridobljeno dne 26. november 2016. ↑ "Slatnar predstavil nove skakalne smuči". delo.si. 26. maj 2016.

26. november 2016閲覧。 ↑ “Prevc uradno na smučeh Slatnar, zanimanje tudi iz tujine”. rtvslo.si (26. maj 2016).
Pridobljeno dne 26. november 2016. ↑ "Prevc uradno na smučeh Slatnar, zanimanje tudi iz tujine". rtvslo.si.

26. november 2016閲覧。 ↑ “World Cup Skis Slatnar Carbon” (en). carbon.slatnar.com (2016年).
26. maj 2016. Pridobljeno dne 26. november 2016. ↑ "World Cup Skis Slatnar Carbon". carbon.slatnar.com (angleščina). 2016.

26. november 2016閲覧。 ↑ “Junior Skis Slatnar Carbon” (en). carbon.slatnar.com/skis/junior (2016年).
Pridobljeno dne 26. november 2016. ↑ "Junior Skis Slatnar Carbon". carbon.slatnar.com/skis/junior (angleščina).

26. november 2016閲覧。 ↑ “Po padcu Petra zmaga za Domna Prevca”. rtvslo.si (25. november 2016).
2016. Pridobljeno dne 26. november 2016. ↑ "Po padcu Petra zmaga za Domna Prevca". rtvslo.si. 25. november 2016.

26. november 2016閲覧。 ↑ “Results: Lillehammer (NOR), World Cup - Ladies' HS100, 02.12.2016” (en). fis-ski.com.
Pridobljeno dne 26. november 2016. ↑ "Results: Lillehammer (NOR), World Cup - Ladies' HS100, 02.12.2016". fis-ski.com (angleščina).

2. december 2016閲覧。
Pridobljeno dne 2. december 2016.

この記事では日本の伝統的な盆栽で使われる枯れ枝・枯れ木の技法について記述する。
Bistvo je ustvariti iluzijo starega izgleda drevesa, kar je glavno vodilo do uspeha. Ena izmed metod, da to dosežemo, je tehnika obdelave suhega lesa, katera ustvari obliko in ohrani linijo mrtvega lesa na bonsaju. Podobne metode obstajajo v drugih tradicijah, vendar ta članek govori o tradicionalni terminologiji suhega lesa, ki je v uporabi v japonski praksi obdelave bonsajev.

枯れ枝・枯れ木を作る意味
Smiselnost izdelave suhega lesa


Uro

神は針葉樹に対して自然に作用するが、落葉樹や落葉樹については同じことが言えない。 落葉樹では、通常、枯れ枝が腐って木から落ちる。この場所には小さなくぼみが残っており、端のクラストはカルスを作成し、元々枝があった場所に小さな穴を作成する。盆栽の達人は、洞(うろ)と呼ばれるそのような穴のレプリカを作るため、幹に小さな不規則な形の傷を作る。たとえば、落葉樹から枝を取り除くとき、私たちは洞を作って、切るときに醜い傷が形成されるのを防ぐ。
Na tem mestu ostane majhna vdolbina, skorja na robovih pa ustvari kalus in s tem manjšo luknjo na mestu kjer je nekoč bila veja. Bonsaj mojstri naredijo repliko take luknje, ki jo imenujejo uro, tako da, naredijo manjšo nepravilno oblikovano rano v deblu. Na primer, ko odstranjujemo veje iz listavcev, lahko naredimo uro, da preprečimo nastanek grde rane ob rezu, ki se za povrh še počasi celi.

舎利
Shari

舎利(しゃり)は木の幹に沿って走る枯れた部分である[1] 。 小さな舎利は通常、幹の前部または幹の近くで垂直に走っている。幹の後ろを走っている舎利は、めったに見えず、枝で覆われているため、そのような美的価値はない。舎利は、生きている樹皮に囲まれた体幹の無生物部分を示す浅い傷である。自然界では、舎利の形成は枝の破損によって引き起こされる可能性があり、主幹、落雷、または幹を損傷するその他の外的要因に損傷を与える可能性がある。舎利は盆栽で自然に形成することができるが、幹の樹皮の特定の部分を取り除くことによって人工的に作ることもできる。
Majhen shari običajno poteka vertikalno na sprednji strani debla, oziroma v bližini; – shari, ki poteka na zadnji strani debla nima takšne estetske vrednosti, ker je le redko viden in je zakrit z vejami. Shari je plitka rana, ki prikazuje neživi del debla, kateri je obkrožen z živo skorjo. V naravi nastanek shari-ja lahko povzroči odlomljena veja, ki lahko ob odlomitvi ustvari poškodbe na glavnem deblu, udar strele oziroma drugega zunanjega dejavnika, ki poškoduje deblo.

サバ幹
Sabamiki

サバ幹は、中空の幹または裂けた幹を意味する。それは、天候や他の条件の影響下で経時的に発生した落雷や他の深刻な損傷の視覚効果を幹に与える。サバ幹は、樹皮を取り除いてから、木材を粉砕して深い傷を作ることによって行われる。 中空領域は、幹で開始および終了できる。または、幹の下部にある広い開口部から開始して、上部に向かって終了することもできる。幹の傷は栄養素の流れを妨げるべきではない。そうでなければ、特定の枝が死ぬかもしれない。
Daje vizualni efekt udara strele ali drugih hudih poškodb na deblu, ki so nastale skozi čas pod vplivom vremenskih in drugih pogojev. Sabamiki naredimo tako, da odstranimo skorjo in nato z rezkanjem lesa napravimo globoko rano. Izdolbeno območje se lahko začne in konča na deblu, lahko pa se začne s široko odprtino na dnu debla in se zaključi proti vrhu.

関連項目
Glej tudi

盆栽
Bonsai

枯れ枝・枯れ木の生産技術は、美的および実用的な理由で使用される。実際には、多くの発掘された自然の樹木の古い標本には、枯れ枝・枯れ木がたくさんある。枯れ枝・枯れ木は、枝の死、害虫の攻撃、病気など、さまざまな理由で栽培木にも発生する。盆栽植物は、枯れ枝・枯れ木を完全にまたは部分的に除去して、木を古く見えるようにすることができる。枯れたままにしたい場合は、化学的に保護して保存し、気象条件と時間を利用して、希望する色の木材を取得する必要がある。時間の経過とともに、盆栽の美的外観を維持するために木材を処理する必要がある。
Suhi les se lahko pojavi tudi na vzgajanih drevesih zaradi različnih razlogov, vključno z odmrtjem veje, napadom škodljivcev ali zaradi bolezni. Bonsajist lahko suhi les popolnoma ali pa delno odstrani, posledica je, da drevo izgleda bolj staro. Če želimo suhi les obdržati ga moramo kemično zaščititi, da ga ohranimo in s pomočjo vremenskih razmer in časa dobimo želeno barvo lesa.

枯れ枝・枯れ木は、盆栽の芸術家にとって美的な選択にもなる。盆栽の開発では、枯れ枝・枯れ木を作る技術がまだ実行されていないが、枯れ枝・枯れ木を作るいくつかの要素を選択して、木の見かけの年齢を改善したり、欠陥を隠したり(間違った場所に広すぎる枝や枝など)、幹を覆ったりすることができる、大きすぎる木の高さを下げた後。 多くの盆栽では、木の設計に乾式木材製造技術を使用する必要があることがよくある。
Suhi les je lahko tudi estetska izbira bonsajista. V razvoju bonsaja, kjer še ni bila opravljena tehnika izdelave suhega lesa se lahko odločimo za nekaj elementov izdelave suhega lesa da izboljšamo navidezno starost drevesa , da skrijemo napake (na primer preširoke veje ali veje, ki so na napačnih mestih) ali pa da prekrijemo deblo, po tem ko smo zmanjšali višino drevesa, ki je bilo preveliko. Uporaba tehnike izdelave suhega lesa v dizajn drevesa je pogosto potrebna pri velikemu številu bonsajev.

通常、枯れ枝・枯れ木を処理する技術は針葉樹に適用される 。落葉樹では、通常、枯れ枝が脱落し、形成する傷が治って覆われるが、針葉樹では、枯れ枝がしばしば木に残り、最終的には風化する。ほとんどの枯れ枝・枯れ木の技術は、落葉樹と針葉樹の両方に役立つが、ほとんどの枯れた幹の技術は針葉樹にのみ役立つ。
Običajno, tehnika obdelave suhega lesa vej se aplicira na iglavcih. Listavcem po navadi suhe veje odpadejo, rana, ki nastane pa se zaraste in pokrije, medtem ko pri iglavcih pogosto suha veja ostane na drevesu, ki sčasoma postane preperela. Večina tehnik suhega lesa je uporabna tako na listavcih kot na iglavcih, medtem ko je tehnika, kjer je večina debla suhega uporabna samo za iglavce.

技法
Tehnike


Jin

神(じん)は、盆栽の枝を枯れ枝に加工する技法の1つである[1]。 木の上部が枯れている場合は、神も考慮される。神は樹齢と自然現象との闘いを示すと言われている。自然界では、神は、例えば、強風、落雷、および木の上部または一部の枝を乾燥させる同様の気候要因によって引き起こされる[2]。神技法では、最初から枝の目的のポイントまでのすべての樹皮を削除する必要がある。木の一番上。 残りの木材は乾燥して神を形成する。
Jin naj bi kazal na starost in borbo drevesa z naravnimi pojavi. V naravi jini nastanejo na primer zaradi močnega vetra, udarov strele in podobnih podnebnih dejavnikov, ki vplivajo na to, da se posuši vrh ali nekatere veje na drevesu[2]. Pri tehniki jin je potrebno, da odstranimo vso lubje od začetka pa do želene točke na veji oz. vrhu drevesa.

木の上部に神を作ると、ワンステップで小さくてコンパクトな盆栽の外観を作成できる。 比率を変更すると、盆栽の年齢の錯覚を目に見えて改善できる。成長しているトップを削除すると、木は成長の力を下の枝にリダイレクトし、その結果、下の枝の成長が速くなり、幹の厚さが増加し、古い外観になる。 木の上部にある神は、2つの上部を持つ木の美的解決策にもなる可能性がある。盆栽の芸術家は、上部の1つを神に修正することで修正できる、非美的な外観である[1] 。
Menjava proporcev lahko vidno izboljša iluzijo starosti pri bonsaju. Če odstranimo rastoči vrh lahko drevo preusmeri moč rasti na nižje veje, posledica je hitrejša rast spodnjih vej in povečanje debeline debla, kar pripomore k starejšemu videzu. Jin na vrhu drevesa lahko pripomore tudi k estetski rešitvi za drevo, ki ima dva vrha, neestetski videz, ki ga lahko bonsajist popravi s tem, da enega izmed vrhov spremeni v jin[3].

枝で神を使用する場合、この手法は、特定の不要な枝を神に変換して、木の古い外観を向上させる場合に役立つ。神の残りの部分は長くなることがあり、ワイヤーと曲げによって実現される興味深い形状になる。ただし、枯れ枝が切れて切り株が幹の隣に残っている場合など、短い場合もある。
Ko uporabljamo jin na vejah, nam ta tehnika pomaga, če želimo določene nezaželene veje spremeniti v jin in s tem povečati star videz drevesa. Ostanek jina je lahko dolg, z zanimivo obliko, katero dosežemo z žico in upogibanjem. Lahko pa je tudi kratek, kot na primer, ko se suha veja odlomi, in ostane štrcelj ob deblu.

アイドウシチナという地名は「Ajd」(日本語で巨人)という言葉から由来している。伝説によると、スラブ人がカストラの城跡を見た時、それが巨人の能事だと思った。
Ime mesta Ajdovščina izvira iz besede Ajdi, legenda namreč pravi, da so Slovani, ko so videli mogočne razvaline Kastre, njeno gradnjo pripisali velikanom s človeško podobo, Ajdom.

古代ローマ帝国の270年にCastrum Ad Fluvium Frigidum(日本語:冷たい川の脇の砦)という14基の軍事用の塔がここにあった。この軍事拠点がイタリアとバルカンの間の野営地であった。
Mesto se je razvilo ob cesti Razdrto-Nova Gorica ob odcepih v Idrijo, na Predmejo, na Ustje ter mimo Vipavskega Križa v Štanjel. Od leta 1902 je z železnico povezana z Gorico.

アイドウシチナはスロベニアのヴィパーヴァ谷の中央にある町である。
Ajdovščina ( izgovorjava ) je mesto v osrednjem delu Vipavske doline v občini Ajdovščina.

地理や特徴
Lega in značilnosti naselja

アイドウシチナ観光案内所
Turistično informacijski center Ajdovščina

アイドウシチナは、アイドウシチナ平原とゴラ山の接点、フベル川とロカウシュチェク川の合流点にある。海抜は106メートルである。アイドウシチナ町はアイドウシチナ自治体の中心である。
Ajdovščina leži ob sotočju potokov Hublja in Lokavščka, na stiku nasutega Ajdovskega polja in flišnega pobočja pod Goro (Sinji vrh, 1002 metra). Srednja nadmorska višina mesta je 106 metrov. Naselje je sedež občine Ajdovščina.

今日の町の中心になっているのは、旧市街のラウリチ広場である。洗礼者ヨハネの教区教会堂にはツェベイ(スロベニア語:Cebej)の洋画がある。教会の北にはダニロ・ロカル小学校、ヴェノ・ピロン中学校とポリツェ・スポーツ・センターがある。教会の南にはバスと鉄道の駅がある。
Župnijska cerkev je posvečena sv. Janezu Krstniku, v njej so Cebejeve slike. Severno od cerkve so Osnovna šola Danila Lokarja Ajdovščina, Srednja šola Veno Pilon Ajdovščina in športni center Police, južno pa avtobusna in železniška postaja.

フベル川の西側に、シュトゥリェ(スロベニア語Šturje)地区という村とラウリチ図書館がある。シュトゥリェ地区にはマテウジ・ラングス「Matevž Langus」とトネ・クラルユ「Tone Kralj」の絵が入っているジョージ聖人の教区教会堂がある。この辺りが住宅街であり、一番人口が密集しているのがシュトゥリェ・アイドウシチナ「Šturje Ajdovščina」小学校があるリブニク「Ribnik」である。
Na vzhodni strani Hublja je mestni predel (in župnija) Šturje, nekdaj samostojna vas, kjer je cerkev svetega Jurija s slikami Matevža Langusa in Toneta Kralja. Tu je tudi Lavričeva knjižnica Ajdovščina. To je predvsem stanovanjski predel, gostota poselitve je največja v soseski Ribnik, kjer stoji tudi Osnovna šola Šturje Ajdovščina.