Nikolett Gallusz, nada en Budapest o 11 de setembro de 1974, é unhacantante e actriz húngara, membro do grupo musical Club 54 .
Gallusz Nikolett (Budapest, 1974. szeptember 11. –) magyar énekesnő, színésznő. A Club 54 együttes tagja.
Notas
Jegyzetek
Traxectoria
Élete
Completou os estudos en institutos do Xapón e Australia .
Középiskoláit Japánban és Ausztráliában végezte.
Licencouse na Facultade de Teatro e Ciencias Cinematográficas en 2001 .
2001-ben végzett a Színház-és Filmművészeti Főiskolán.
Unha das compoñentes orixinais do grupo Club 54 dende 2003.
2003-ban alakult meg a Club 54 együttes, amelynek tagja lett.
Tamén forma parte da compañía do Teatro Madách.
A Madách Színház tagja.
Participou en 2002 versión húngara do anuncio de Media Markt, co slogan: Porque non son parvo, que a fixo coñecida para o gran público. [1]
Szerepelt a Media Markt reklámsorozatában, melynek híres szlogene: Mert hülye azért nem vagyok, amely azóta szállóigévé vált a magyar köztudatban.[1] Egy ideig Kapusi András menyasszonya volt. 2011-től azonban már a lemezlovasként dolgozó Laurával él párkapcsolatban.[2] 2020 ban megnyerte az Álarcos énekest
Lev Tolsztoi: Anna Karenina....Betsy John Kander - Fred Ebb - Bob Fosse: Chicago....Roxie Hart Bram Stoker: Drakula....Lucy Agatha Christie: Az egérfogó....Miss Casewell Agatha Christie: A vád tanúja....Christine Wohl Gerome Ragni - James Rado: Hair Molnár Ferenc: Az ibolya....Széll kisasszony Tim Rice - Andrew Lloyd Webber: József és a színes szélesvásznú álomkabát....Mesélő T. St. Eliot: Macskák....Lengelingéla Ray Cooney - Michael Cooney: Minden lében három kanál Andrew Lloyd Webber: Az Operaház fantomja....Kórus tagja Mel Brooks - Thomas Meehan: Producerek....Ulla Jonathan Larson: Rent....Mimi Marquez Ben Elton: Volt egyszer egy csapat....Christine Leonard Bernstein: West Side Story Volt egyszer egy csapat Vizy Márton – Tóth Dávid Ágoston: Én, József Attila....Kozmutza Flóra Catherine Johnson - Judy Craymer: MAMMA MIA!...Donna Sheridan
Lev Tolsztoj: Anna Karenina....Betsy Best of Webber (közreműködő) John Kander - Fred Ebb - Bob Fosse: Chicago....Roxie Hart Bram Stoker: Drakula....Lucy Agatha Christie: Az egérfogó....Miss Casewell Agatha Christie: A vád tanúja....Christine Wohl Gerome Ragni - James Rado: Hair Molnár Ferenc: Az ibolya....Széll kisasszony Ifjabb Nagy Zoltán emlékest Tim Rice - Andrew Lloyd Webber: József és a színes szélesvásznú álomkabát....Mesélő Thomas Stearns Eliot: Macskák....Lengelingéla Macskák keresztmetszet Mi vagyunk a musical! Ray Cooney - Michael Cooney: Minden lében három kanál Andrew Lloyd Webber: Az Operaház fantomja....Kórus tagja Mel Brooks - Thomas Meehan: Producerek....Ulla Jonathan Larson: Rent....Mimi Marquez Ben Elton: Volt egyszer egy csapat....Christine Leonard Bernstein: West Side Story Volt egyszer egy csapat Vizy Márton – Tóth Dávid Ágoston: Én, József Attila....Kozmutza Flóra Catherine Johnson - Judy Craymer: MAMMA MIA!...Donna Sheridan
Filmes
Filmjei
Szinglik éjszakája (2009)
Szent Iván napja (2003) Argo (2004) Állítsátok meg Terézanyut! (2004) Magyar vándor (2004) Noé bárkája (2007) Szinglik éjszakája (2009)
Telefilmes
Tévéfilmek
Zsuzsa Kun, nada como Zsuzsanna Kún [1] en Budapest o 9 de decembro de 1934 e finada o 24 de decembro de 2018 , foi unha bailarina e mestra de ballet húngara.
Kun Zsuzsa (eredeti neve: Kún Zsuzsanna)[2] (Budapest, 1934. december 9. – 2018. december 24.) Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas magyar táncművész, balettmester, balettigazgató.
Traxectoria
Életpályája
Filla de Ferenc Kún e Viktória Lerch.
Szülei: Kún Ferenc és Lerch Viktória voltak.
O pioneiro da formación moderna no ballet húngaro Nádasi Ferenc deulle clases na escola de ballet da Ópera Estatal de Húngria entre 1943 e 1949 e en 1949 pasou a formar parte do elenco da Ópera Estatal.
Nádasi Ferenc tanította a Magyar Állami Operaház balettiskolájában 1943–1949 között. 1949-től az Operaház tagja volt, 1952–1977 között mint magántáncos. 1950–1952 között Moszkvában és Leningrádban folytatta tanulmányait.
De 1950 a 1952 continuou os seus estudos en Moscova e Leningrado e ao volver converteuse en bailarina solista da Ópera estatal. De 1955 a 1956 canda Viktor Fülöp, foi bolseira Moscova, na escola de ballet do Teatro Bolshoi .
1955–1956 között Fülöp Viktorral együtt Moszkvában, a Balett Intézetben és a Nagyszínházban volt ösztöndíjas Aszaf Messzerer, Jelizaveta Gerdt, Tamara Nyikitina és Olga Vasziljevna Lepesinszkaja tanítványaként.[3] 1972–1979 között az Állami Balettintézet igazgatója volt, 1979-től balettmestere.
[1] De 1972 a 1979 foi directora do Instituto Estatal de Ballet e a partir de 1979 foi mestra de ballet.
2007 óta emiritus professzor volt. 2018 őszén a Magyar Táncművészeti Egyetem szenátusa rector emerita címmel tüntette ki.
Cotovía
A Pacsirta Kosztolányi Dezső regénye, egy csúnya lány és az érte lemondó életformájukat megadóan vállaló szülők kisvárosi környezetben lezajló csendes tragédiájának rajza.
Ligazóns externas
Források
Durante a década de 1940, estreitouse a relación do club co Partido Comunista de Hungría.
A vergődés az 1941/42-es szezonig tartott. A Vasas mint bázisklub akkoriban még anyagi gondokkal küszködött. A 40-es évekre tehető a Vasas és a kommunista párt szorosabb kapcsolatának kialakulása.
Segundo a filosofía do partido, era posible conquistar ás masas a través do deporte e o seu plan incluía un apoio especial a un club de traballadores.
A Magyar Kommunista Párt koncepciója szerint a sporton keresztül lehet a tömeget megnyerni. Tervükben egy munkásklub kiemelt támogatása szerepelt. A választás a Vasasra esett, 1946-ban valósultak meg az elképzeléseik.
A elección recaeu no Vasas, que trala Segunda guerra mundial recibiu axuda económica e novas instalacións.
A támogatás nem csak pénzbeli segítségnyújtást jelentett, hiszen ekkor kapott a klub székházat és az MKP által a Vasashoz került a Pasaréti úti hatalmas sportterület. A klubban betöltött pozíciókat szintén az MKP tagjai „uralták”.
János Kádár converteuse no presidente do club, que conseguiu o seu primeiro subcampionato de liga na tempada 1945/46, por detrás só do Újpest.
(A klub elnöke például ekkor Kádár János volt.) Szereplését tekintve a gárda tartósan az élmezőnyben tartózkodott, második harmadik helyek színesítették a palettát. Óriási szenzációnak számított, hogy 1947-ben a Szovjetunióban szerepelt a Vasas vendégcsapatként, amely legtöbbször a
En 1955 o Vasas gañou o seu primeiro título, a Copa de Hungría, despois de derrotar na final por 3-2 ao Honvéd, con goles de Teleki, Raduly e Bundzsák.
Akárcsak a 20-as, a 40-es évek végén is visszaesés volt tapasztalható. Kevesebb pénz jutott a Vasasra, az akkorra már MDP-vé alakult párttól.
En 1956, o equipo gañou a Copa Mitropa, goleando por 9-2 ao Rapid Wien no partido de desempate da final diante dos 100.000 espectadores que ateigaban o Népstadion.
Ez a mélyrepülés azonban nem tartott sokáig és a klub első nagy sikerét a Magyar-kupa megnyerése jelentette 1955-ben.
Catro dos goles anotounos a grande estrela do equipo, Gyula Szilágyi.
A forradalom előtt, alatt és után is piros-kék sikerek voltak a korabeli évek meghatározó eseményei.
Foi o primeiro dos seis títulos da Copa Mitropa que o Vasas conseguiu durante os seguintes anos, converténdose no maior dominador do torneo.
1956-ban Közép-európai kupát nyert a csapat: a Népstadionban 100 000 néző előtt lejátszott mérkőzésen 9-2-re nyert az osztrák SK Rapid Wien ellen.
Despois dunha década estando case sempre entre os primeiros clasificados, o Vasas gañou o seu primeiro título de liga en 1957, superando por un punto ao MTK.
A KK-t története során ötször nyerte el a Vasas. Az 1957-es évszámot végre a Vasas első bajnoki címe fémjelezte. A forradalom utáni első bajnokság ugyan még „csonka” volt (11 fordulós), de azt csapatunk nyerte: leginkább a
Szilágyi foi o máximo goleador do torneo con 17 dianas.
tizenegynek köszönhetően. Gólkirály, pedig 17 találattal Szilágyi I Gyula volt.
O título de liga outorgoulle o dereito de participar na seguinte edición da Copa de Europa.
Mint bajnokcsapat, jogot szerzett a Bajnokcsapatok Európa-kupájában való indulásra.
Despois de eliminar na rolda previa ao CDNA Sofia, enfrontouse na primeira rolda ao Young Boys suízo, ao que eliminou por un axustado resultado global de 3-2.
Első fordulóban a svájci BSC Young Boys volt az ellenfél. Az idegenbeli 1-1 után, a visszavágón 2-1-es Vasas-győzelem született. A következő körben nem kisebb csapat, mint a holland Ajax várta a Vasast.
Nos cuartos de final xogou contra o Ajax de Ámsterdam, sacando un empate 2-2 na ida nos Países Baixos.
Az amszterdam 2-2 után a Népstadionbeli hazai mérkőzésen 4-0 arányban győzelmet aratott a magyar csapat.
No partido de volta no Népstadion o Vasas goleou ao equipo neerlandés por 4-0, clasificándose para unhas históricas semifinais.
Az elődöntőben a kor legnagyobb csapatával a Real Madriddal került szembe a Vasas. Az első mérkőzésre ezúttal is idegenben került sor.
Nestas, o seu rival foi o Real Madrid, no que xogaban futbolistas como Kopa, Didi, Santamaria, Di Stefano e Puskás xogaban nese momento no Real Madrid.
Spanyolországból súlyos, 4-0-s vereséggel tértek haza. A Real Madridban akkor Kopa, Didi , Santamaria, Di Stefano és nem utolsósorban Puskás Ferenc játszott.
O equipo español goleou por 4-0 ao húngaro na ida no Santiago Bernabéu, cun triplete de Di Stéfano, e aínda que o Vasas conseguiu a vitoria en Budapest, o 2-0 foi insuficiente para igualar a eliminatoria.
A visszavágónak ismét a telt házas Népstadion adott otthont, ahol Bundzsák Dezső és Csordás Lajos góljaival megverték a spanyolokat.
O FC Va FCsas, é un club de fútbol húngaro con sede en Budapest, que milita na Primeira División de Hungría.
A Vasas FC vagy röviden Vasas nagy múltú magyar élvonalbeli labdarúgócsapat Budapest XIII. kerületéből.
Gañou seis veces a liga húngara e catro veces a Copa de Hungría, e ocupa o quinto lugar na clasificación histórica do fútbol húngaro.[1]
Története során hat alkalommal nyert magyar bajnoki címet, négy alkalommal pedig kupagyőztes volt. A magyar labdarúgócsapatok élvonalbeli mérkőzései alapján számított eredményességi listán az 5. helyet tudhatja magáénak.[1]
Foi o inicio da considerada como a época dourada do Vasas, que gañou nos seguintes anos catro títulos de liga máis (1960, 1961, 1965 e 1966), tendo como adestradores a Rudolf Illovszky e Lajos Baróti.
A csapat edzői Illovszky Rudolf és Baróti Lajos voltak. Szentmihályi, Kárpáti, Mészöly, Kovacsics, Sárosi, Bundzsák, Berendi, Mathesz, Kékesi, Machos, Farkas, Ihász, Pál II, Korsós, Fister, Molnár, Varga, Bakos voltak azok a játékosok, kiknek nevéhez fűződött az a bizonyos aranykor. 1966-ban a csapat veretlenül nyerte a bajnokságot, és Farkas János gólkirályi címet szerzett 25 találattal.
En 1966, o equipo gañou o campionato de xeito invicto e János Farkas coroouse como máximo goleador con 25 goles.
Az 1960-as években végül megoldódott a pálya kérdése. A Vasas addig is a XIII. kerületben játszott, csakhogy a Latorca utcában, később, pedig az Építők-pályán. 1961-ben lett az angyalföldiek otthona a Fáy utca, amely a mai napig is ekképpen üzemel.
O bo facer do Vasas continuou na década de 1970.
1970-es években folytatódott a Vasas jó szériája. ’73-ban kupagyőzelem a Budapest Honvéd FC ellen (4-3 arányban), majd mindmáig az utolsó bajnoki cím megnyerése 1977-ben.
En 1973 gañou a súa segunda Copa de Hungría diante do Honvéd (4-3), e en 1977 o seu sexto e derradeiro título de liga, de novo con Rudolf Illovsky no banco.
A csapat korabeli összeállítása: Mészáros, Török, Komjáti, Hegedűs, Kántor, Gass, Zombori, Müller, Várady, Kovács, Izsó volt. Az edző ismételten Illovszky Rudolf volt.
En 1981 e 1986 gañou dous novos títulos de Copa.
Két kupagyőzelem a 80-as évekből (’82 és ’86) jelentette ekkor a sikereket. Ez azonban nem jelentette azt, hogy a csapat hanyatlő korszakba került volna, általában az élmezőnyhöz tartozott – igaz, hangos sikerek nélkül. 1990-től kezdve viszont már a stabil középcsapat jelzővel lehetett a Vasast illetni.
Historia
Története
A comezos do século XXI o club atravesou un período de declive que o levou ao seu primeiro descenso en 70 anos.
A 2001–02-es bajnokságban utolsóként kiesett a csapat az élvonalból. Kaotikus hangulat uralkodott az egyesületnél. Slavko Kovačić, Komjáti András, Kiss László és Tornyi Barnabás sem tudta megmenteni a csapatot a bukástól.
Ademais, os problemas económicos paralizaron a actividade do club durante medio ano.
Az NBI/B-ben pénztelenség és szenvedés jellemezte a csapatot. Ez a későbbi megszűnéshez vezetett. Fél évre eltűnt a Vasas a magyar futball palettájáról.
En 2003, János Jámbor e un novo equipo técnico liderado por László Markovits, devolveron o club á vida.
2003-ban egy Vasas-szurkoló nagyvállalkozó, Jámbor János és az újjáalakult Vasas vezérkar, Markovits László vezetésével megteremtették azt a lehetőséget, mellyel a Vasas újra életre kelt.
Despois de comprarlle a praza ao Kecskemét TE, o Vasas competiu na Segunda División na tempada 2003/04, proclamándose campión e regresando á máxima categoría.
Innentől datálódik az újkori Vasas kialakulása. A Kecskeméti TE csapatának versenyzési jogát megvásárolva, az NB I/B-ben szerepelt a Bp. Vasas a 2003-04-es szezonban és a második helyet megszerezve feljutott az élvonalba.
Man
2009. december 21-én A Vasas Futball Kft. 99 százalékos tulajdonrészét egy luxemburgi érdekeltségű cég vásárolta meg, az erre vonatkozó előszerződést november 26-án már aláírták. Az új edző az olasz Giovanni Dellacasa lett, őt a 2010 őszi idény nagyon rossz eredményei után a csapat egykori játékosa, Komjáti András követte.
Mantívose na elite do fútbol húngaro ata 2012, cando descendeu para volver ascender tres campañas despois.
A 2011–12-es bajnokságban utolsó előttiként ismét kiesett a csapat az élvonalból. A 2014–15-ös bajnokságban első helyen jutott vissza a csapat az élvonalba. A következő szezonban az utolsó pillanatig kiélezett küzdelemben sikerült kivívnia a bennmaradást a Puskás Akadémiával szemben.