PCAP je programátorské rozhraní API pro odchytávání síťové komunikace (packet capturing).
pcap je programátorské rozhranie API pre odchytávanie sieťovej komunikácie (packet capturing).


Implementace systému PCAP pro Unix-ové systémy se nazýva libpcap, port pro Windows je WinPcap.
Implementácia systému pcap pre Unix-ové systémy sa nazýva libpcap; port pre Windows je WinPcap.

Aplikační programy můžou používat libpcap a WinPcap na odchytávání síťové komunikace - paketů procházejících přes (resp. přicházejících na) dané zařízení prostřednictvím počítačové sítě.
Aplikačné programy môžu používať libpcap a WinPcap na odchytávanie sieťovej komunikácie (paketov) prechádzajúcich cez (resp. prichádzajúcich na) dané zariadenie prostredníctvom počítačovej siete.

Novější verze dokážou i vysílat vytvořené, resp. odchycené pakety do počítačové sítě.
Novšie verzie dokážu ajna vysielať vytvorené, resp. odchytené pakety do počítačovej siete.

Také dokážou vypsat seznam síťových rozhraní použitelných na zmíněné účely.
Tiež dokážu vypísať zoznam sieťových rozhraní použiteľných na spomenuté účely.

Dokáže ze segmentu sítě také odchytávat pakety, které nejsou adresované danému zařízení, síťová karta však musí být v promiskuitním režimu.
Dokáže zo segmentu siete aj odchytávať pakety, ktoré nie sú adresované danému zariadeniu, sieťová karta však musí byť v promiskuitnom režime.

Libpcap a WinPcap používají mnohé otevřené i komerční síťové aplikace, jde zejména o analyzátory síťových protokolů (protocol analyzers), monitory sítě (network monitors), systémy na detekci průniku do sítě (NIDS), odchytávače paketů (packet sniffers), generátory síťového provozu (traffic generators) a testery sítě (network testers).
libpcap aj WinPcap používajú mnohé otvorené aj komerčné sieťové aplikácie, najmä o analyzátory sieťových protokolov (protocol analyzers), monitory siete (network monitors), systémy na detekciu prieniku do siete (NIDS), odchytávače paketov (packet sniffers), generátory sieťovej prevádzky (traffic generators) a testery siete (network testers).

Tyto systémy dokážou pracovat s formátem souborů PCAP.
Tieto systémy dokážu pracovať s formátom súborov pcap.

V tomto formátu ukládají síťovou komunikaci od úrovně linkové vrstvy (včetně) ISO/OSI referenčního modelu výše.
V tomto formáte ukladá sieťovú komunikáciu od úrovne spojovej vrstvy (vrátane) ISO/OSI vyššie.

Programy založené na LibPcap a WinPcap knihovnách dokážou vytvářet i číst zmiňované soubory.
Programy založené na spomínaných knižniciach dokážu vytvárať aj čítať spomenuté súbory.

Dokážou tedy věrně zachytávat a ukládat sledovanou síťovou komunikaci a později se k ní vrátit za účelem její další analýzy, případně opětovné simulace dění v síti.
Dokážu teda verne zachytávať a ukladať sledovanú sieťovú komunikáciu a neskôr sa k nej vrátiť za účelom jej ďalšej analýzy, prípadne opätovnej simulácie diania v sieti.

API je použitelné v jazycích jako C a C++, jiné jazyky používají wrappery.
API je použiteľné v jazykoch ako C a C++, iné jazyky používajú wrappery.

známe aplikace využívající PCAP: Wireshark Tcpdump snort nmap
známe aplikácie využívajúce pcap: Wireshark tcpdump snort nmap

Simone Faggioli (Osella FA30) na trati Dobšinského kopce
Simone Faggioli (Osella FA30) na trati Dobšinského kopca 2012 v rámci Majstrovstiev Európy v pretekoch automobilov do vrchu

Simone Faggioli (* 24. červen 1978, Florencie, Itálie) je italský automobilový závodník, který je osminásobným mistrem Evropy v automobilových závodech do vrchu (2005, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 a 2015).
Simone Faggioli (* 24. júl 1978, Florencia, Taliansko) je taliansky automobilový pretekár, ktorý je štvornásobným majstrom Európy v pretekoch automobilov do vrchu (2005, 2009, 2010 a 2011).

Úspěchy
Úspechy

Rok Šampionát Kategorie Vozidlo Výsledek 2002 Mistrovství Itálie v závodech automobilů do vrchu CN4 Osella PA20 1 2003 CN4 1 2004 CN4 Osella PA21 1 2005 Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu II 1 2006 Mistrovství Itálie v závodech automobilů do vrchu CN4 1 2007 CN4 1 2008 Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu II Osella PA27 3 2009 Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu II Osella FA30 1 2010 Mistrovství Itálie v závodech automobilů do vrchu Gruppo E2M 1 Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu II 1 2011 Mistrovství Itálie v závodech automobilů do vrchu Gruppo E2M 1 Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu II 1 2012 Mistrovství Itálie v závodech automobilů do vrchu Gruppo E2M 1 Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu II 1 2013 Mistrovství Itálie v závodech automobilů do vrchu Gruppo E2M 1 Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu II 1 2014 Mistrovství Itálie v závodech automobilů do vrchu Gruppo E2B Norma Auto Concept M-20FC 1 Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu II 1
Rok Šampionát Kategória Vozidlo Výsledok 2002 Majstrovstvá Talianska v pretekoch automobilov do vrchu CN4 Osella PA20 1 2003 CN4 1 2004 CN4 Osella PA21 1 2005 Majstrovstvá Európy v pretekoch automobilov do vrchu II 1 2006 Majstrovstvá Talianska v pretekoch automobilov do vrchu CN4 1 2007 CN4 1 2008 Majstrovstvá Európy v pretekoch automobilov do vrchu II Osella PA27 3 2009 Majstrovstvá Európy v pretekoch automobilov do vrchu II Osella FA30 1 2010 Majstrovstvá Talianska v pretekoch automobilov do vrchu Gruppo E2M 1 Majstrovstvá Európy v pretekoch automobilov do vrchu II 1 2011 Majstrovstvá Talianska v pretekoch automobilov do vrchu Gruppo E2M 1 Majstrovstvá Európy v pretekoch automobilov do vrchu II 1 2012 Majstrovstvá Talianska v pretekoch automobilov do vrchu Gruppo E2M 1 Majstrovstvá Európy v pretekoch automobilov do vrchu II 1 2013 Majstrovstvá Talianska v pretekoch automobilov do vrchu Gruppo E2M 1 Majstrovstvá Európy v pretekoch automobilov do vrchu II 1 2014 Majstrovstvá Talianska v pretekoch automobilov do vrchu Gruppo E2B Norma Auto Concept M-20FC 1 Majstrovstvá Európy v pretekoch automobilov do vrchu II 1

Ocenění
Ocenenia

V roce 2010 mu udělila italská asociace Commissione Sportiva Automobilistica Italiana ocenění Zlatý volant.[1]
V roku 2010 mu udelila talianska asociácia Commissione Sportiva Automobilistica Italiana ocenenie Zlatý volant.[1]

Lexikon Wikipedia Lexikon in einem Band před návštěvníkem Svět knihy v Praze.
Lexikón Wikipedia Lexikon in einem Band pred návštevníkom veľtrhu Svet knihy v Prahe

Wikipedia Lexikon in einem Band (doslova Lexikon Wikipedie v jednom svazku) je německý tištěný všeobecný jednosvazkový lexikon, který je zkrácenou verzí německé online-encyklopedie Wikipedia.
Wikipedia Lexikon in einem Band (doslova Lexikón Wikipédia v jednom zväzku) je nemecký tlačený všeobecný jednozväzkový lexikón, ktorý je skrátenou verziou nemeckej verzie online-encyklopédie Wikipedia.

Obsahuje zkrácené verze článků, které byly nejčastěji v letech 2007/2008 navštíveny na Německé wikipédii.
Obsahuje skrátené verzie článkov, ktoré boli v rokoch 2007/2008 najčastejšie navštevovanými na nemeckej Wikipédii (stav 14. apríla 2008).

Vyšla v září 2008 ve vydavatelství Wissen media Verlag, prodává se v běžných Německých knihkupectvích.
Vyšiel v septembri 2008 vo vydavateľstve Wissen Media Verlag, predáva sa v bežných kníhkupectvách.

Obsah této knihy podléhá GFDL, tudíž je na konci uveden seznam okolo 90,000 uživatelů wikipedie, včetně těch, co psali jiné články než ty vybrané v encyklopedii.
Keďže obsah podlieha GFDL, je na konci lexikónu menovite uvedených okolo 90000 redaktorov Wikipédie, vrátane tých, ktorí písali iné články ako tie vybrané do lexikónu.

Malá Lehota je obec na Slovensku v okresu Žarnovica.
Malá Lehota je obec na Slovensku v okrese Žarnovica.

Vybavenost obce
Vybavenosť v obci

V obci se nachází římskokatolický kostel Narození Panny Marie z roku 1820 a kaple Neposkvrněného Počatí Panny Marie z roku 1958. Dále se zde nechází obecní úřad, základní a mateřská škola, zdravotní středisko, tři obchody COOP jednota, hřbitov, fotbalové hřiště.
V obci je rímskokatolícky kostol Narodenia Panny Márie z roku 1820 a kaplnka Nepoškvrneného Počatia Panny Márie z roku 1958, obecný úrad, základná škola, materská škola, zdravotnícke stredisko, tri obchody COOP Jednota a jeden súkromný Daniela, park, cintorín, futbalové ihrisko, družstvo, niekoľko pohostinstiev.

Pacific Standard Time (PST) je časové pásmo zasahující na území Spojených států, Kanady a Mexika.
Pacific Standard Time (PST) je časové pásmo zasahujúce na územie Spojených štátov, Kanady a Mexika.

Od koordinovaného světového času (UTC) jej odděluje osm hodin (UTC-8).
Od Coordinated Universal Time (UTC) ho oddeľuje osem hodín (UTC-8).

Během letního času jej od UTC dělí sedm hodin (UTC-7).
Počas letného času ho od UTC delí sedem hodín (UTC-7).

Na území Spojených států a v Kanadě se obecně nazývá Pacific Time (PT).
Na území Spojených štátov a v Kanade sa vo všeobecnosti nazýva ako Pacific Time (PT).

V Mexiku se označuje jako Severozápadní zóna.
V Mexiku sa označuje ako Severozápadná zóna.

Na většině území Pacific Standard Time platí během letních měsíců letní čas – Pacific Daylight Time (PDT), (UTC-7).
Na väčšine územia Pacific Standard Time platí počas letných mesiacov letný čas – Pacific Daylight Time (PDT), (UTC-7).

Výjimku tvoří území v okolí města Dawson Creek a Creston v Britské Kolumbii.
Výnimku tvoria územia na okolí miest Dawson Creek a Creston v Britskej Kolumbii.

Během letních měsíců je většina území Arizony (ta je v zóně Mountain Standard Time, v té neplatí letní čas) ve stejném časovém pásmu jako státy, které s ní sousedí na západě (ty jsou v zóně Pacific Daylight Time).
Taktiež počas letných mesiacov je väčšina územia Arizony (ktorá je v pásme Mountain Standard Time a v ktorej neplatí letný čas) v rovnakom časovom pásme, ako štáty s ňou susediace na západe (ktoré sú v pásme Pacific Daylight Time).

Oficiální americký čas pro Pacific Standard Time (anglicky) Oficiální přesný čas v Kanadě (anglicky) Mapa amerických časových pásem (anglicky) Časová pásma v Kanadě (anglicky) PST Pacific Standard Time (anglicky)
Oficiálny americký čas pre Pacific Standard Time (po anglicky) Oficiálny presný čas v Kanade (po anglicky) Mapa amerických časových pásiem (po anglicky) Časové pásma v Kanade (po anglicky) PST Pacific Standard Time (po anglicky)

Motyčka se na české a slovenské příjmení odvozené od slova motyka.
Motyčka je české a slovenské priezvisko odvodené od slova motyka.

V české republice je nejvíce převládající ve městech Praha, Žamberk a Veselí nad Moravou.
V Česku je najrozšírenejšie v mestách Praha, Žamberk a Veselí nad Moravou.

Na Slovensku je méně časté, nejvíce se vyskytuje v Bratislavě.
Na Slovensku je menej časté, najviac sa vyskytuje v Bratislave.

Známí nositelé
Známi nositelia

Motyka (příjmení)
Motyka (priezvisko)

Smělý (francouzsky Philippe le Hardi) (15. ledna 1342, Pontoise, Francie – 27. dubna 1404, Halle, Belgie) byl zakladatel burgundské dynastie jako vedlejší větve rodu Valois , a burgundský vévoda.
Smelý (francúzsky Philippe le Hardi) (* 15. január 1342, Pontoise, Francúzsko – † 27. apríl 1404, Halle, Belgicko) bol zakladateľ burgundskej dynastie ako vedľajšej vetvy rodu Valois a burgundský vojvoda.

skCube je první slovenská vesmírná družice.
skCube je prvá slovenská vesmírna družica.

Tento malý satelit, tzv. nanosatelit s hmotností 1 000 g a rozměry 10×10×10 cm[1].
Ide o malú družicu, tzv. nanosatelit s hmotnosťou 1 000 g a rozmermi 10×10×10 cm[1].

Družici od roku 2011 vyvíjí Slovenská organizace pro vesmírné aktivity (SOSA).
Družicu vyvíja od roku 2011 Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity (SOSA).

Na oběžnou dráhu jí vynese nosná raketa Falcon 9 v1.2 společnosti SpaceX.
Na obežnú dráhu ju vynesie nosná raketa Falcon 9 v1.1 FT spoločnosti SpaceX.

Pravděpodobný start je naplánován na červen 2016 z Mysu Canaveral na Floridě.
Pravdepodobný štart je naplánovaný na jún 2016 z Cape Canaveral na Floride.

Hlavní vědeckým experimentem je VLF přijímač, který bude detekovat signály v rozmezí 3 – 30 kHz vesmíru. Dále bude družice snímkovat Zemi[2].
Hlavným vedeckým experimentom je VLF prijímač, ktorý bude detegovať signály v rozsahu 3 – 30 kHz z vesmíru a snímkovať Zem[2].

TV Dajto je slovenská soukromá televize zaměřená na filmy a komedie.
TV Dajto je súkromná slovenská televízia zameraná na filmy a komédie.

Se sídlem v bratislavské městské části Záhorská Bystrica a její vysílání začalo 20. Srpna 2012.
Sídli v bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica a jej vysielanie začalo 20. augusta 2012.