Valóban, Te vagy a Mindenek Tudója, a Mindenek Felett Bölcs.
Ti je, me të vërtetë, i Gjithëdijshmi, Urtiploti.


hogy az õ egyszülött Fiát adta,
sa dha Birin e tij të vetëmlindurin,

[Jézus mondja:] Én azért jöttem, hogy életük legyen, sőt bőségben éljenek [=hogy teljes és tartalmas életet éljenek].
"Jezui tha: “Por unë kam ardhur që të kenë jetë e ta kenë me bollëk” [që ajo të jetë e begatë dhe kuptimplote]."

Vele, hogy tanuljátok meg.
Me atë që ju të mbani mend dhe të mësojnë.

és Uhl, lángoló tűz,
dhe UHL, flakë zjarri,

Ha elkapnak, a szankciók a súlyos:
Në qoftë se ju merrni kapur, the penalties are severe:

We imádják Istent szellemben és igazságban
We adhuroni Perëndinë në frymë dhe në të vërtetën

Ez nem veti fel a halott – Csak hez menekülni életben, ha akarnak.
Kjo nuk do të ringjallë të vdekurit – ofrojnë vetëm shpëtuar gjallë, në qoftë se ata duan.

Hajtogatott és végrehajtani könnyen;
Palosur dhe të kryejë lehtë;

a fermatas (szünetek) kiterjesztett jegyzetekként és sávokként jönnek létre,
fermatat (pushimet) janë rikrijuar si shënime të zgjatura dhe bare,

Istennek a dicsőség - nagy dolgok, amiket megtett!
Perëndia është Lavdia e Tij e Madhe që Ai ka bërë!

2019. június 25. (kedd)
E mërkurë, 18 Shtator 2019

[A Szökőnapok – Ayyám-i-Há, február 26–március l. – a Böjtre való felkészülés, a vendégszeretet, a jótékonykodás és az ajándékozás napjai.]
Ditët e shtuara (nga 26 shkurti deri më 1 mars) duhet të jenë ditë përgatitjeje për Agjërimin, ditë mikpritjeje, bamirësie e dhuratash.

Köszönjük, hogy írt nekünk!
Do të ishim shumë të kënaqur të dëgjonim nga ju.

Wow te komolyan?
wow, jeni seriozisht?

Isten nem számítva a emberek bűneiért.
Perëndia nuk është numëruar mëkatet e njerëzve.

Ön mit bemenet
Cfare mund te bej per ju?

Hol talál meg bennünket
Ku mund të na gjeni

Birja əqdləri
NCUK Zəmanət Şərtləri

Meg fogják érteni
Ata do të kuptojnë

Igen
Une nuk e di

Mi a világ gondol?
Çfarë në botë jeni duke menduar?

Shelly: Mit tehetek érted?
Shelly: Çfarë mund të bëj për ty?

Látom, de én nem hiszem el!
Unë shoh atë, por unë nuk besoj se!

Mondja el nekünk, és ossza meg barátaival!
Na tregoni dhe të ndajnë me miqtë tuaj!

Mi újság?
Tani çfarë?

Rejtett érett
theret kur qihet

↑ Ən məşhur mədəniyyət mərkəzləri. ann.az
Əhalisi[redaktə _ əsas redaktə]

Hogy hívják?
Si e ke emrin?

Mi van a tudat ?
Çfarë keni në mendje ?

Mi mindig szívesen segít. Kösz
Ne jemi gjithmonë të lumtur për t'ju ndihmuar. Faleminderit

Lépcsőfokok száma C 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100
Numri i hapave C 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100

Kölcsönös elégedettség az Ön és partnere;
Kënaqësinë reciproke për ju dhe partnerin tuaj;

Ezért, a kényelem és egymástól uppbygg egymást, amint ti is.
Prandaj, rehati njëri-tjetrit dhe uppbygg tjetrin, ashtu si edhe ju bëni.

Mire vár még?!
Ç'ke për të humbur?

Most ajánljuk
Ju lutem prisni

egy jó áramlását érkező hő őket;
një rrjedhë të mirë të nxehtësisë që vjen prej tyre;

Ő 90 éves volt.
Ai ishte 90 vjeç.

Még többet szeretne? Nézze meg partneroldalainkat!
Dëshironi më Shumë? Shihni miqtë tanë.

A hívők, amikor az életed keres kemény most
Besimtarët kur jeta juaj është në kërkim të vështira tani

fogadtatás
Përshëndetje,

Ossza meg ezt az oldalt a barátaiddal
Share këtë faqe me shokët tuaj

Mi mindig készen áll, hogy segítsen.
Ne jemi gjithmonë të gatshëm për t'ju ndihmuar.

Rajta volt kizárták belőle.
Në të ai u përjashtua nga ajo.

Mit jelent ez?
Çfarë është kjo?

Hol hallottál a TerraCycle-ról?
Si keni dëgjuar për ne?

Tud hiszem, ha ez?
A mund të me mend ku është?

9 Avagy nem parancsoltam-é meg néked: légy bátor és erõs? Ne félj, és ne rettegj, mert veled lesz az Úr, a te Istened mindenben, a miben jársz.
9 A nuk të urdhërova unë? Ji i fortë dhe trim; mos ki frikë dhe mos u thyej, sepse Zoti, Perëndia yt, është me ty kudo që të shkosh.

Hol Kezdjük?
Ku të fillojë?

Nem élhetek nélküled
Nuk Jetoj Dot Pa Ty