# cs/2015_01_3121.xml.gz
# ro/2015_01_198.xml.gz


(src)="1.1"> Ruský politik vyzval občany , aby kvůli rostoucím cenám potravin jedli méně
(trg)="1.1"> Politicienii Ruşi îndemnă publicul să " mănânce " mai puţin întrucât preţurile alimentelor cresc

(src)="1.2"> Vytvořeno Kevinem Rothrockem .
(trg)="1.2"> Imagine editată de Kevin Rothrock .

(src)="2.1"> Těžké časy si žádají oběti .
(trg)="2.1"> Vremurile grele cer sacrificii .

(src)="3.2"> Od dubna 2014 je členem projektu „ Lidová kontrola “ Jednotného Ruska , který provádí „ razie “ v prodejnách a sleduje tak spotřebitelské ceny a dodržování různých obchodních nařízení .
(trg)="3.2"> Din aprilie 2014 , este un membru al proiectului “ Popular Control ” şi organizează “ raiduri ” prin magazine , monitorizând preţurile şi respectarea anumitor legi legate de afacerile respective .

(src)="3.3"> Jednotné Rusko tvrdí , že například mezi lety 2010 a 2011 zkoordinovalo téměř 2000 kontrol .
(trg)="3.3"> Între 2010 şi 2011 , de exemplu , partidul United Russia pretinde că a coordonat aproximativ 2,000 astfel de raiduri .

(src)="4.1"> Na webu Jednotného Ruska pro krajský úřad v Jekatěrinburgu je video Gaffnerovy razie z 21. ledna 2015 , avšak novinová zpráva neobsahuje jeho kontroverzní radu „ jíst méně “ .
(trg)="4.1"> Pe site-ul United Russia al ramurei regionale din Yekaterinburg , există un video cu raidul lui Gaffner de pe 21 ianuarie 2015 , însă sfatul său de a " mânca mai puţin " nu a fost difuzat la ştiri .

(src)="4.2"> Místo toho je zde Gaffner zobrazen , jak vysvětluje prudký nárůst cen potravin jako důsledek problémů ruské měny .
(trg)="4.2"> În schimb , acesta poate fi observat explicând că preţurile mărite ale alimentelor sunt rezultatul scăderii monezii ruseşti .

(src)="6.2"> Pak chodit méně často na záchod , dýchat méně , mluvit méně a konečně nejlepším řešením bude žít o trochu méně .
(trg)="5.5"> Cum ruşii se simt ameninţaţi de mărirea preţurilor şi politicienii nu se adaptează aşteptărilor publicului de la guvern , acest an promite mult mai multe gafe de acest gen .

# cs/2015_01_2877.xml.gz
# ro/2015_01_70.xml.gz


(src)="1.1"> Občané EU se zasazují proti obchodním dohodám CETA a TTIP
(trg)="1.1"> Petiția cetățenilor Uniunii Europene împotriva tratatelor comerciale CETA si TTIP

(src)="1.2"> Kritikové se obávají , že dvě transatlantické dohody o volném obchodu jsou vytvořeny tak , aby pomohly velkému byznysu obejít důležité regulace .
(trg)="1.2"> Criticii au temeri legate de faptul ca cele doua tratate transatlantice au scopul de a ajuta marile companii să evite reglementari importante .

(src)="1.3"> Podobné obavy jsou zachyceny v této politické satiře z roku 1904 , na které je zobrazena společnost Standard Oil jako chobotnice neberoucí ohled na demokracii .
(trg)="1.3"> Aceleasi suspiciuni au fost și in spatele acestui desen cu tema politică din 1904 care prezintă un rezervor de petrol ca o caracatită care sufocă democrația .

(src)="1.4"> Publikováno společností Ottmann Lith , 7. září 1904 .
(trg)="1.4"> Publicat de : Ottmann Lith , Co . , 1904 Sept .

(src)="1.5"> Nyní uveřejněno v rámci licence Creative Commons .
(trg)="2.1"> Cetățeni din toată Europa se arată împotriva CETA si TTIP .

(src)="2.1"> Občané po celé Evropě se zasazují proti dohodám CETA ( Komplexní hospodářská a obchodní dohoda ) a TTIP ( Transatlantické partnerství pro obchod a investice ) .
(trg)="2.2"> După spusele Comisiei Europene , CETA " va oferi firmelor din Uniunea Europeană mai multe oportunitați avantajoase in Canada si va spori numarul de job-uri in Europa " , pe când TTIP " are scopul de a elimina barierele din comert intr-o varietate de sectoare economice pentru a facilita cumpărarea si vinderea de bunuri si servicii intre Uniunea Europeană si Statele Unite " .

(src)="3.1"> Podle blogerů , uživatelů sociálních sítí i novin The Independent je ovšem cílem obou dohod „ zavrhnout společenská pravidla a omezit pravidla konkurence “ takovým způsobem , že dojde k upřednostňování velkých firem a celým skupinám obyvatel bude odebrána ochrana v podobě regulací .
(trg)="3.1"> Conform spuselor bloggerilor , utilizatorilor de rețele de socializare precum si ale outlet-ului media The Independent , scopul celor două acorduri comerciale este de a " deteriora regulile sociale si ale competitiei " intr-un mod care favorizează marile corporații si lasă societatea neprotejată de regulamentări .

(src)="4.1"> Více informací a názorů můžete najít například pod hashtagy # TPPTuesday , # TTIP a # CETA jak na Twitteru , tak na Facebooku :
(trg)="4.1"> Puteți afla mai multe informații cu ajutorul hashtagurilor # TPPTuesday , # TTIP si # CETA pe Twitter si Facebook .

(src)="4.2"> Už jste slyšeli o TPP ?
(trg)="4.2"> Ați auzit de # TPP ?

(src)="4.3"> Pokud ne , ptejte se PROČ .
(trg)="4.3"> Daca nu , intreaba DE CE ? http : / / t.co / rXO3KsUyy8 # TPPTuesday

(src)="4.4"> Ačkoli Evropská komise loni v září odmítla návrh sdružení aktivistů z EU , aby byla proti dohodám TTIP a CETA vytvořena evropská občanská inciativa ( ECI ) , nezávislé organizace z celé Evropy pokračují ve svém lobování proti oběma dohodám .
(trg)="4.4"> Deși Comisia Europeană a respins propunerea unei campanii UE de a crea o Initiativă Cetatenească Europeana impotriva TTIP si CETA în septembrie anul trecut , organizații independente din toată Europa au facut lobby împotriva acestor acorduri .

(src)="4.5"> V současné chvíli podpořilo evropskou občanskou iniciativu proti TTIP a CETA 333 organizací , kampaní za společenskou spravedlnost a iniciativ za lidská práva .
(trg)="4.5"> În prezent , 333 organizatii , campanii de justiție socială si inițiative ale drepturilor omului sustin Initiativa Cetateneasca Europeana impotriva TTIP si CETA .

(src)="5.1"> Původní návrh aktivistů zněl :
(trg)="5.1"> Propunerea celor din campanie sună asa :

(src)="5.2"> Chceme zabránit přijetí TTIP a CETA , protože obsahují několik kritických bodů jako urovnávání sporů mezi investorem a státem a pravidla spolupráce v oblasti regulací , která představují ohrožení demokracie a právního státu .
(trg)="5.2"> Dorim să prevenim TTIP si CETA deoarece includ numeroase probleme cum ar fi o soluționare a litigiilor dintre investitor si stat precum si norme privind cooperarea in domeniul reglementarii care reprezinta o amenintare la adresa democrației si a statului de drept .

(src)="5.3"> Chceme zabránit snížení zaměstnaneckých , společenských , ekologických a spotřebitelských standardů i standardů v oblasti soukromí a deregulaci veřejných služeb ( například v oblasti zásobování vodou ) a kulturních hodnot v rámci netransparentních vyjednávání .
(trg)="5.3"> Ne dorim sa prevenim dereglementarea prin negocieri netransparente a serviciilor ( cum ar fi apa ) si patrimoniul cultural , precum si coborarea standardelor in ocuparea forței de muncă , în problemele legate de mediu si în sectorul privat .

(src)="7.3"> CETA : Čas přiznat , že je to přeceňovaná , nečestná dohoda .
(trg)="7.3"> CETA : Este timpul sa recunoastem ca este vorba despre o înțelegere sub mână. http : / / t.co / 2O7meJQbKR # canlab

(src)="7.4"> Global Voices bude i v roce 2015 nadále sledovat dění kolem dohod CETA a TTIP .
(trg)="7.4"> Global Voices va continua să monitorizeze evoluția acordurilor CETA and TTIP in 2015 .

# cs/2015_02_3240.xml.gz
# ro/2015_02_212.xml.gz


(src)="1.2"> „ Velký pochod za změnu “ , Madrid , Španělsko .
(trg)="1.2"> " Marele marș al schimbării " , în Madrid , Spania .

(src)="1.3"> Autor fotografie : Olmo Calvo , redakce Periódico Diagonal .
(trg)="1.3"> Imagine de Olmo Calvo , ziarul Diagonal .

(src)="1.4"> Použita pod licencí CC .
(trg)="8.4"> Republicată sub licența CC .

(src)="4.1"> Autor fotografie : Wassim Zabad .
(trg)="4.1"> Photo by Wassim Zabad .

(src)="4.2"> Použito se svolením .
(trg)="4.2"> Used with permission .

(src)="5.1"> Pochod z 31. ledna působil jako politický mítink pod širým nebem , kde účastníci naslouchali projevům členů strany Podemos .
(trg)="5.1"> Marșul de pe 31 ianuarie a fost prezentat ca o adunare politică în cadrul căreia audiența a putut să asiste la intervențiile membrilor Podemos .

(src)="5.2"> Mezi projevy , které z pódia zazněly , publikum opět jednohlasně provolávalo nejznámější hesla protestů hnutí Indignados ( „ Rozhořčení “ ) .
(trg)="5.2"> Publicul și-a însușit cele mai faimoase sloganuri ale Mișcării Indignado ( 15M ) - protestele masive din 2011-12 , după criza economică .

(src)="5.3"> Tentokrát ale , na rozdíl od předchozích manifestací , nebylo jediným motorem shromáždění rozhořčení , ale také vůle spojit síly a změnit systém . „ Ano , jde to , “ znělo nejčastěji , stejně jako na shromážděních v posledních letech .
(trg)="5.4"> " Da , putem " a fost cea mai auzită strigare , la fel ca și în cadrul altor adunări din anii trecuți , pentru a exprima faptul că cetățenii se simt îndreptățiți să eradicheze corupția și superioritatea elitelor politice care nu țin seama de interesele poporului .

(src)="7.2"> Chtějí , aby tou druhou bylo Španělsko , s Podemos ve vládě .
(trg)="6.2"> El și-a început discursul făcând referire la Grecia , care a ales Partidul Syriza , ce se opune elitelor europene , pentru a forma un guvern .

(src)="7.4"> Zmínili podíl předchozích vlád na současném stavu a představili návrhy na změnu zdůraznivše potřebu obrátit se k levici : „ 2015 je rokem změny pro Španělsko i pro Evropu . “
(trg)="7.2"> El a prezentat de asemenea propuneri pentru schimbare ca o modalitate de a accentua nevoia de a modifica direcția țării : " 2015 este anul schimbării pentru Spania și Europa . ”

(src)="8.1"> Lidé všech generací naslouchají lídrovi Podemos .
(trg)="8.1"> Mai multe generații îl ascultă pe liderul partidului Podemos .

(src)="8.2"> Fotografie Davida Fernándeze .
(trg)="8.2"> Imagine de David Fernández .

(src)="8.3"> Periódico Diagonal .
(trg)="8.3"> Ziarul Diagonal .

(src)="8.4"> Použita pod licencí CC .
(trg)="8.4"> Republicată sub licența CC .

(src)="9.2"> Už nikdy země bez lidí , “ uzavřel .
(trg)="9.3"> Niciodată o țară fără poporul său , ” a concluzionat el .

(src)="10.2"> Lidé řekli dost podvodníkům , korupčníkům a falešným patriotům ... změna je v našich rukou !
(trg)="10.2"> Oamenii le-au spus destule nemernicilor , corupților și falșilor patrioți ... schimbarea este în mâinile noastre ! # EsAhora31E pic.twitter.com / rwadufhEj2

(src)="10.3"> Madrid , 31E .
(trg)="10.4"> Tic , tac .

(src)="10.6"> Zvuk změny .
(trg)="10.5"> Tic , tac .

(src)="10.7"> Transparent za změnu .
(trg)="10.6"> Sunetul schimbării . # EsAhora31E

(src)="10.8"> Fotografie : Wassim Zabad .
(trg)="10.7"> Poster care susține schimbarea.Imagine de Wassim Zabad .

(src)="10.9"> Použita se svolením .
(trg)="10.8"> Folosită cu permisiune .

(src)="10.10"> Dnešek je klíčovým momentem .
(trg)="10.9"> Astăzi este un moment istoric .

(src)="10.11"> Na řadě jsou lidé .
(trg)="10.10"> Este momentul poporului .

(src)="10.12"> Nezapomeneme na 31. leden .
(trg)="10.11"> Nu vom uita # 31e @ ierrejon petandola # EsAhora31E pic.twitter.com / SRcXdLECLZ

# cs/2015_04_4154.xml.gz
# ro/2015_04_272.xml.gz


# cs/2015_05_4499.xml.gz
# ro/2015_05_302.xml.gz


(src)="1.1"> Zpráva etiopské blogerce : Nejsi sama
(trg)="1.1"> Mesaj către o bloggeriță etiopiană : Mahlet Fantahun , nu ești singură !

(src)="1.2"> Mahlet Fantahun ( druhá zprava ) stojí vedle uvězněné novinářky Edom Kassaye
(trg)="1.2"> Mahlet Fantahun ( a doua din dreapta ) împreună cu Edom Kassaye , un jurnalist arestat .

(src)="2.2"> Mahlet byla součástí skupiny blogerů známé jako Zone9 .
(trg)="2.2"> Mahlet face parte dintr-un grup de bloggeri , cunoscut sub numele de Zone9 .

(src)="2.3"> Tato skupina si vypůjčila své jméno od etiopské věznice Kality v Addis Abebě , která má osm zón .
(trg)="2.3"> Numele grupului provine de la o închisoare de stat din Addis Ababa , numită Kality , care are opt zone .

(src)="2.4"> Blogeři pojmenovali svůj projekt Zone9 jako „ příslovečnou věznici , ve které žijí všichni Etiopané “ .
(trg)="2.4"> Bloggerii și-au numit grupul Zone9 , după " închisoarea metaforică în care trăiesc toți etiopienii . "

(src)="3.1"> Píšu tento příspěvek na znamení solidarity s Mahlet Fantahun a její skupinou Zone9 .
(trg)="3.1"> Am scris această postare pentru a-mi arăta solidaritatea față de Mahlet Fantahun și grupul ei , Zone9 .

(src)="4.1"> Mahlet Fantahun na kresbě od Melody Sundberg
(trg)="4.1"> Desen reprezentând-o pe Mahlet Fantahun : de Melody Sundberg

(src)="5.1"> Nikdy jsem nebyla v Etiopii .
(trg)="5.1"> Nu am fost niciodată în Etiopia .

(src)="5.2"> Strávila jsem ovšem již mnoho let ve východní Africe a jsem si jasně vědoma , že Mahletin každodenní život a rizika , kterým čelí , se velmi liší od života , který žiji já .
(trg)="5.2"> Însă am petrecut câțiva ani în Africa de Est și sunt conștientă că viața de zi cu zi și riscurile pe care Mahlet și le asumă , sunt extrem de diferite față de viața pe care am avut-o eu .

(src)="5.3"> Lidé jako Mahlet , kteří se rozhodli tato rizika navzdory následkům podstoupit , mají můj nejhlubší respekt .
(trg)="5.3"> Oamenii ca Mahlet , care aleg să își asume aceste riscuri , în ciuda consecințelor , au respectul meu cel mai profund .

(src)="6.1"> Nevím , jaké je strávit tolik dní v etiopském vězení .
(trg)="6.1"> Nu am idee cum e să îți petreci atât de multe zile într-o închisoare Etiopiană .

(src)="6.2"> Představuji si , že některé dny jsou horší než jiné .
(trg)="6.2"> Îmi pot imagina că unele zile sunt mai rele decât altele .

(src)="6.3"> Představuji si , že jednou z nejhorších věcí je nevědět , kolik dalších dní v něm strávíte .
(trg)="6.3"> Îmi imaginez , de asemenea , că cea mai dificilă parte e că nu știi câte zile mai ai de petrecut în acel loc .

(src)="6.4"> Představuji si , že jednou z nejhorších věcí je , když přemýšlíte o své rodině a přátelích , kteří se bojí o vaše zdraví a vaši budoucnost .
(trg)="6.4"> Cred că una din cele mai grele situații o înfrunți atunci când te gândești la familie și prieten , care sunt îngrijorați pentru sănătatea și viitorul tău .

(src)="6.5"> Představuji si frustraci z právního systému .
(trg)="6.5"> Îmi imaginez frustrările legate de sistemul judiciar .

(src)="6.6"> Tu frustraci být uvězněn za něco , co by mělo být považováno za přínos pro komunitu : společenská angažovanost a přijetí odpovědnosti za budoucnost země .
(trg)="6.6"> Frustrarea de a fi inchis pentru ceva ce ar trebui să fie considerat o caIitate în cadrul unei comunități : implicarea socială și preluarea responsabilitații pentru viitorul țării tale .

(src)="7.1"> Na konci dubna jsem se účastnila konference v Kodani o svobodě globálních médií s více než 100 novináři a pracovníky médií z celého světa .
(trg)="7.1"> La sfârșitul lunii aprilie , am asistat la o conferință în Copenhaga despre libertatea globală în Media , împreună cu peste 100 de jurnaliști și activiști media din jurul lumii.O întrebare a fost repetată :

(src)="7.3"> Solidarita je slovo , které se na konferenci stále znovu objevuje jako zásadní element nezávislých médií .
(trg)="7.2"> Solidaritatea este un cuvânt care se repetă la # mediafreedom2015 , ca fiind vital pentru a susține Media independentă .

(src)="7.4"> Jak to vypadá v praxi ?
(trg)="7.3"> Cum arată acest lucru în practică ?

(src)="7.5"> Tato otázka nebyla zodpovězena , alespoň ne podrobně .
(trg)="7.4"> Nimeni nu a răspuns la această întrebare , cel puțin nu într-un mod detaliat .

(src)="7.7"> Jak vystupovat solidárně .
(trg)="7.6"> Cum putem fi solidari .

(src)="8.1"> Napsání jednoho příspěvku nemůže dostat Mahlet a další uvězněné blogery z vězení .
(trg)="8.1"> O simplă postare pe un blog nu îi va scoate pe Mahlet și pe ceilalți bloggeri arestați din închisoare .

(src)="8.2"> Spíše jde o to , aby tento příběh nevyzněl do ztracena .
(trg)="8.2"> Însă în felul acesta , menținem povestea lor în viață .

(src)="8.3"> Abychom nebyli zticha .
(trg)="8.3"> Nu rămânem indiferenți .

(src)="9.1"> Jádrem práce blogerů Zone9 je zaujetí stanoviska a přijetí zodpovědnosti .
(trg)="9.1"> Munca bloggerilor din Zone9 înseamnă să luăm poziție și să ne asumăm responsabilități .

(src)="9.2"> Jde o činy – ne jen ve vlastní prospěch , ale pro Etiopii .
(trg)="9.2"> Înseamnă a acționa , nu doar pentru un câștig individual , ci pentru întreaga Etiopie .

(src)="9.3"> Jde o práci ve jménu konstruktivní společenské změny .
(trg)="9.3"> Este despre a construi schimbarea socială .

(src)="10.1"> Právě teď chci jen dát Mahlet a ostatním blogerům skupiny Zone9 na vědomí , že nejsou sami .
(trg)="10.1"> În momentul acesta , îmi doresc din suflet ca Mahlet și cei din grupul Zone 9 să simtă că nu sunt singuri .

# cs/2015_05_4489.xml.gz
# ro/2015_05_308.xml.gz


(src)="1.1"> Mezi oběti venezuelského násilí patří i období dětství a dospívání
(trg)="1.1"> Au omorât gloanțele viitorul tinerilor din Venezuela ?

(src)="1.2"> Skupina mladistvých v oblíbené čtvrti Caracasu , hlavního města Venezuely .
(trg)="1.2"> Un grup de tineri într-un cartier de muncitori din Caracas , capitala Venezuelei .

(src)="1.3"> Fotografie ze serveru Flickr od Xaviera Donata , v rámci licence Creative Commons .
(trg)="1.3"> Imagine preluată de pe Flickr , de la user-ul Xavier Donat , folosită sub licența Creative Commons .

(src)="2.2"> Není čas na sny , učení nebo chyby .
(trg)="2.1"> Frică , durere , diperare — nu există timp pentru vise , învățătură sau greșeli .

(src)="3.1"> Podle zprávy organizace UNICEF je hlavním důvodem smrti venezuelských mladistvých mezi 10 a 19 lety vražda .
(trg)="2.3"> S-a dovedit a fi o criză care este prea mult pentru acest stat ...

(src)="3.2"> Tato studie je považována deníkem El Universal za největší soubor informací o místním fyzickém , sexuálním a psychologickém násilí k dnešnímu datu .
(trg)="4.1"> Potrivit raportului de presă , mai mult de 90 de copii au fost omorâți în capitala Caracas de la începutul anului .

(src)="4.1"> Od začátku roku 2015 až do 11. května bylo podle novinových zpráv v Caracasu zavražděno 95 dětí .
(trg)="4.2"> Cifra este comparabilă cu două autobuze școlare pline , zece echipe de baseball sau o întreagă orchestră simfonică .

(src)="5.1"> Systém mladých orchestrů Venezuely , který byl vytvořen během demokratického období ( 1975 ) a jako chlouba národa dal světu například slavného dirigenta Gustava Dudamela , byl tento týden zasažen vraždou dvou svých členů : Jimberta Hernándeze ( 15 let ) v Caracasu a Carlose Hernándeze ( 13 let ) v Cantauře na východě země .
(trg)="4.4"> Sistemul Orchestrei Tineretului din Vezezuela , creat într-o perioadă de democrație ( în 1975 ) și cunoscut ca mândria națiunii , precum și ca punctul de plecare pentru renumitul dirijor Gustavo Dudamel , a pierdut chiar săptămâna trecută doi din membrii săi : Jimbert Hernández ( 15 ani ) în Caracas , și Carlos Hernández ( 13 ani ) în Cantaura , în estul țării .

(src)="5.2"> K oběma zločinům došlo za bílého dne .
(trg)="4.5"> Ambele crime au fost comise în lumina zilei .

(src)="5.3"> Hluboce litujeme ztráty dvou našich dětí .
(trg)="4.6"> Regretăm profund pierderea a doi dintre copiii noștri .

(src)="5.4"> Budeme pokračovat v práci , aby mír převážil nad násilím .
(trg)="4.7"> Vom lucra în continuare pentru ca pacea să predomine în fața violenței .

(src)="5.5"> Mládež a děti Venezuely umírají také kulkami vypálenými státními ozbrojenými složkami – to tvrdí zpráva místní nevládní organizace Cecodap , která usiluje o podporu a obranu lidských práv dětí a dospívajících .
(trg)="4.9"> Potrivit unui studiu condus de Cecodap , un ONG Venezuelan care se concentrează pe promovarea și apărarea drepturilor copiilor și adolescenților , 912 dintre copiii și adolescenți uciși anul trecut , 126 au fost omorâți de polișie și militari .

(src)="5.6"> Z 912 dětí a dospívajících zavražděných během minulého roku bylo 216 zabito policisty a vojáky .
(trg)="4.10"> @ cecodap Infomează că în 2014 , 912 copii și tineri au murit în violență .

(src)="6.2"> Policie ho střelila do tváře za bílého dne ve městě San Cristóbal na východě země blízko hranice s Kolumbií .
(trg)="4.13"> În februarie , anul trecut , țara a fost din nou șocată de moartea unui elev de 14 ani din Kluiverth Roa .

(src)="7.1"> V noci 30. dubna byl během „ potyčky “ s policií zabit Julio Méndez .
(trg)="5.1"> În noaptea zilei de 30 aprilie , Julio Méndez a fost împușcat într-o " confruntare " cu poliția .

(src)="7.4"> Kromě toho měl podle svých přátel i příbuzných podnikat kroky k emigraci ze země .
(trg)="5.3"> În plus , după spusele familei și ale prietenilor , acesta făcea ultimele aranjamente pentru a emigra din țară .

(src)="7.5"> S nezměrným hněvem a s bolestí oznamujeme , že náš milovaný herec JULIO MENDEZ byl zavražděn v Caracasu …
(trg)="5.4"> Cu infinită furie și durere , trebuie să anunțăm moartea iubitului nostru actor JULIO MENDEZ care a fost asasinat în Caracas .

(src)="7.6"> Většina mladých Venezuelanů hledá způsob , jak vycestovat ze země a začít žít na jiném místě .
(trg)="5.5"> Majoritatea tinerilor din Venezuela caută o cale de a părăsi țara lor de origine și de a se stabili în alte locuri .

(src)="8.1"> Podle místní nevládní organizace Foro Penal Venezolano , která hájí lidská práva , bylo během protestů v roce 2014 zadrženo 3 718 osob , z nichž 360 bylo nezletilých .
(trg)="6.1"> În timpul protestelor de anul trecut , 3,718 de oameni au fost arestați , inclusiv 360 de minori , conform Foro Penal Venezolano , un ONG local care luptă pentru drepturile omului .

(src)="9.2"> Některé organizace a ekonomové odhadují , že by mohla tento rok překročit hranici 100 % .
(trg)="7.1"> În prezent , Venezuela are cea mai înaltă rată de inflație , ajungând la 76 de procente conform cifrelor oficiale ( deși unele organizații și economiști consideră că ar putea depăși pragul de 100 % anul acesta ) .

# cs/2015_05_4550.xml.gz
# ro/2015_05_314.xml.gz


(src)="1.1"> Ženy na dubajských silnicích osedlávají motorky a boří stereotypy
(trg)="1.1"> Pe străzile din Dubai , femeile conduc motociclete Harley și distrug stereotipurile

(src)="1.2"> Motorkářka na Mezinárodním dnu ženské jízdy v Dubaji .
(trg)="1.2"> O motociclistă la Ziua Internațională a Motociclistelor în Dubai .